28.ročník memoriálu Standy Matouška ovládl Abus Gastro

03/01/2023, 20:28JihlavaAutor: Ondřej Lapeš

28. ročník memoriálu zvládnul nejlépe tým Abusu Gastro, když turnaj poprvé v historii vyhrál. Poraženým finalistou byl SV Ayl, který odehrál velmi povedený turnaj. Starlet v boji o 3. místo zdolal SEDMÍK Some Jihlava a určitě byl největším překvapením na bedně.

Skupina A

Ve skupině A jednoznačně dominoval tým Some, který nedal nikomu šanci a všechna svá utkání vyhrál. Na druhém místě skončil jeden z nováčků - Kalamita, kterou tvořili hráči převážně Hranaté Koule. Další 3 týmy svedly tuhý boj o 2 postupová místa. Nakonec z těchto týmů, které mimochodem měly svéé premiéry na memoriálu, se radovaly Wizards a Rychlá Rota, když prvně jmenovaný skončil třetí a Rychlá Rota čtvrtá. Nepustupujícím týmem tak byl FC Kebab House. Bohužel kaňkou bylo, že Rychlá Rota z ničeho nic z turnaje odjela a do čtvrfinále nenastoupila.

Skupina B

Ve skupině B byla situace dramatičtější. Až poslední zápasy ve skupině určovaly pořadí na postupovýh místech.

Jako první nakonec skončil Abus Gastro. za ním v závěsu Sv Ayl. Jako třetí skončil, který měl paradoxně své 3. místo jako první jisté. Jako poslední tým do čtvrfinále postoupilo FC Apollo, další nováček memoriálu, které mělo pevnější nervi a skončilo čtvrté. Nepostupujích týmem byl čistě ukrajinský tým PoltavPivo, který určitě nezklamal, ale bohužel po solidních výkonech mu chyběly hlavně body.

Čtvrfinále

V prvním čtvfinále na sebe narazilo Some Jihlava a FC Apollo. Some ukázalo kvalitu a zkušenosti a s dobře hrajícím Apollem si poradilo 4:0.

Ve druhém čtvrtfinále došlo k prvnímu překvapení, když Kalamita nestačila na velmi dobrý taktický výkon Starletu. který jí zaskočil a vyhrál 2:0.

Ve třetím čtvrtfínle SV Ayl neměl slitování s Wizards, když vyhrál 6:1

Čtvrté čtvrfinále se nehrálo díky nečekkanému odstoupení Rychlé Roty z turnaje, Abus Gastro tak postoupil kontumačně.

Semifinále

První seminále nabídlo velkou bitvu mezi SV Ayl a Some. Jednu chvilku se zdálo, že zápas zvládne Ayl, pak zase Some. Naprosto vyrovnanou partii tak museli rozhodnout penalty, kde jako jediný zaváhal Dan Kavka. Sv Ayl tak postoupil do finále za stavu 3:2 pp.

Ve druhém semifinále na sebe nastoupily 2 týmy, který spoléhaly na kvalitní defenzivu a breaky. Tuto taktickou bitvu nakonec lépe zvládl Abus Gastro, když vyhrál 2:1.

O 3.místo

Souboj dvou zklamaných týmů začal pro Some klasickým tlakem, když začalo hrát hned od prvních minut power play. Starlet ale dokázal tuto hru eliminovat a sám dal 2 branky před celé hřiště. Starlet si celý zápas udržoval menší vedení, které s vypětím sil držel až do konce, kdy se mohl radovat z výhry 6:4 a třetího místa na turnaji.

Finále

Abus Gastro spoléhal celý turnaj na pevnou defenzivu a kvalitní kontry. Tato hra mu přinesla ovoce i ve finále, kdy ofenzivně laděný Ayl nedal ani branku a musel se sklonil před Abusem, který vyhrál 3:0.

Pohled pořadatele:

Sice se složení turnaje dalo dokupy až a poslední chvíli, ale musíme říci, že šlo o velmi kvalitní složení turnaje. Spoustu nových týmů vneslo do turnaje jiné kouzlo, kde nikdo nevěděl, co má od jiných týmů co čekat, než jak tomu bylo doposud