6.liga - 10.kolo - komentář

30/10/2023, 11:19JihlavaAutor: Ondřej Lapeš

Předposlední kolo nám vyřešilo jedinou hádanku, vedoucí ŽST (28 bodů) může slavit nejenom postup do páté ligy, ale i vítězství v soutěži, o které už v posledním dějství šesté ligy nemůže přijít. O druhé místo v tabulce bude ještě boj, vzhledem k výsledkům tohoto kola se situace zdramatizovala a na stříbrnou medaili může myslet ještě trojice mužstev. Druhé mužstvo tabulky TJ Topičůf Salóón (24 bodů) má situaci ve svých rukách, pokud zvítězí, tak se nemusí ohlížet na výsledky soupeřů. Navíc má jistotu cenného kovu, protože hůře než třetí neskončí. Třetí Riot "B" (24 bodů) v posledním zápase sezóny změří síly se čtvrtým mužstev tabulky, FC Marty Team (22 bodů), přičemž obě mužstva by se při troše štěstí mohla posunout na druhou příčku v tabulce. Vzhledem k situaci ve vyšších ligách by měla být postupová i třetí příčka, takže ještě půjde o hodně. TJ TOPIČŮF SALÓÓN (24 bodů) skončí druhý v tabulce pokud v posledním kole: - zvítězí - uhraje nerozhodný výsledek, zaroveň ovšem nesmí Riot "B" zvítězit RIOT "B" (24 bodů) skončí druhý v tabulce pokud v posledním kole: - uhraje více bodů než TJ Topičůf Salóón FC MARTY TEAM (22 bodů) skončí druhý v tabulce pokud v posledním kole: - zvítězí, zároveň ale mužstvo TJ Topičůf Salóón nesmí bodovat Na dalších místech v tabulce je celkem jasno, páté místo patří Oakiss (19 bodů), šesté mužstvu FC Hranatá Koule "B" (16 bodů) a sedmé mužstvu DUHA COLOR DV S.R.O. (12 bodů). Tato mužstva si vzhledem ke vzájemným zápasům se soupeři nemůžou v tabulce polepšit ani pohoršit. Osmé mužstvo soutěže, 1. FC U Gábinky (9 bodů), by se mohlo ještě propadnout o příčku níže, pokud by v posledním kole nebodovalo a momentálně deváté mužstvo FC Leaders (7 bodů) v posledním kole zvítězilo. Hráči FC Leaders ale musí koukat i pod sebe, v případě nepříznivých výsledků by se mohli propadnout až na předposlední příčku, protože mužstva Umbro Jihlava (6 bodů) a Denaturát Zhoř "B" (4 body) by se stále mohla dostat před ně v tabulce šesté ligy (situace je to velmi nepravděpodobná, ale tato varianta je stále ve hře). Poslední FC Inter Jihlava (2 body) může ještě opustit poslední příčku v tabulce, potřebuje k tomu výhru v posledním kole a zároveň nesmí předposlední Denaturát Zhoř (4 body) bodovat.

TJ TOPIČŮF SALÓÓN (24 bodů) skončí druhý v tabulce pokud v posledním kole: - zvítězí - uhraje nerozhodný výsledek, zaroveň ovšem nesmí Riot "B" zvítězit

RIOT "B" (24 bodů) skončí druhý v tabulce pokud v posledním kole: - uhraje více bodů než TJ Topičůf Salóón

FC MARTY TEAM (22 bodů) skončí druhý v tabulce pokud v posledním kole: - zvítězí, zároveň ale mužstvo TJ Topičůf Salóón nesmí bodovat

Na dalších místech v tabulce je celkem jasno, páté místo patří Oakiss (19 bodů), šesté mužstvu FC Hranatá Koule "B" (16 bodů) a sedmé mužstvu DUHA COLOR DV S.R.O. (12 bodů). Tato mužstva si vzhledem ke vzájemným zápasům se soupeři nemůžou v tabulce polepšit ani pohoršit. Osmé mužstvo soutěže, 1. FC U Gábinky (9 bodů), by se mohlo ještě propadnout o příčku níže, pokud by v posledním kole nebodovalo a momentálně deváté mužstvo FC Leaders (7 bodů) v posledním kole zvítězilo. Hráči FC Leaders ale musí koukat i pod sebe, v případě nepříznivých výsledků by se mohli propadnout až na předposlední příčku, protože mužstva Umbro Jihlava (6 bodů) a Denaturát Zhoř "B" (4 body) by se stále mohla dostat před ně v tabulce šesté ligy (situace je to velmi nepravděpodobná, ale tato varianta je stále ve hře). Poslední FC Inter Jihlava (2 body) může ještě opustit poslední příčku v tabulce, potřebuje k tomu výhru v posledním kole a zároveň nesmí předposlední Denaturát Zhoř (4 body) bodovat.

FC MARTY TEAM - OAKISS 2-1 (1-1) Branky: L. Freitich 2 - Vavroušek Šlágr kola mnoho branek nenabídnul, domácí se v prvním poločase ujali vedení, ale Oakiss dokázali za pět minut náskok soupeře smazat. Obě mužstva se pak pokoušela překonat obranu soupeře, ale dlouho se jim to nedařilo. Rozhodla akce sedm minut před koncem, kdy Lukáš Freitich svou druhou brankou v utkání zajistil Marty teamu cennou výhru.

FC HRANATÁ KOULE "B" - TJ TOPIČŮF SALÓÓN 5-3 (1-2) Branky: T. Pokorný 2, Berka, P. Pokorný, Procházka - Balogh 3 Kandidát na postup klopýtnul, byť měl utkání dobře rozehrané a po poločase si udržoval těsné vedení. Na začátku druhé části přidali "Topiči" třetí branku, ale pak se rozjeli soupeři, kteří během necelých sedmi minut vstřelil tři branky a otočili vývoj utkání ve svůj prospěch. V závěru pak Hranatá Koule přidala pátou branku, kterou podtrhla nečekané, ale zasloužené, vítězství.

FC INTER JIHLAVA - UMBRO JIHLAVA 8-4 (4-1) Branky: Beránek 4, Hartl 4 - Pospíšil 2, M. Dvořák, Smejkal První poločas ovládli domácí, kteří si vypracovali tříbrankový náskok. Polovina druhé části zápasu pro změnu vyšla lépe hráčům Umbra, kteří dokázali smazat náskok soupeře a třináct minut před koncem měla obě mužstva stejnou naději na výhru. Pak se ale zase zadařilo střelcům Interu, kteří dokázali přidat další branky a zajistili svým barvám druhou podzimní výhru.

FC LEADERS - RIOT "B" 2-4 (1-2) Branky: M. Dvorský 2 - Pivnička 3, Nováček Leaders nedokázali proměnit dvě nadějné příležitosti, a tak první udeřili hosté. Vedení jim ovšem vydrželo krátce, hned v následující minutě bylo vyrovnáno. Pět minut před pauzou a pět minut po ní se ukázalo jako klíčový úsek tohoto utkání, neboť hosté dokázali odskočit svému soupeři na rozdíl dvou branek. A byť Leaders dokázali deset minut před koncem přidat druhou branku, tak hráči Riotu si své vedení pohlídali, navíc přidali ještě další branku.

DENATURÁT ZHOŘ "B" - 1. FC U GÁBINKY 5-9 (5-5) Branky: Matějíček 2, Stejskal 2, Salaš - Hrubeš 2, Kodýtek 2, V. Zbytovský 2, Pohan, Pa. Vrábel, vlastní První poločas nabídnul nevídanou přestřelku, rychlé vedení Gábinky bylo vymazáno třemi zásahy Denaturátu, ale hosté rychle odpověděli a pět minut před koncem poločasu byli o branku napřed. Do závěru poločasu se ovšem ještě třikrát měnil výsledek, a tak před druhou částí zápasu měla obě mužstva na svém kontě pět branek. Druhou část zápasu ovládli hosté, přímý kop sice skončil na tyči Denaturátu, ale postupem času se ujali čtyři střely, a tak si Gábinka připsala na své konto třetí podzimní výhru.

DUHA COLOR DV S.R.O. - ŽST 4-13 (2-4) Branky: M. Šilhart 3, Pokorný - Jirka 5, Zdvihal 4, Novotný 2, Gondek, Prchal Dvě branky Matěje Jirky v šesté minutě uklidnili ŽST, a byť hráči DUHY dokázali v první půli dvakrát skórovat, tak hosté si připsali ještě stejný počet branek. Po změně stran už se příliš nebránilo, oba soupeři se snažili vstřelit další branky, a tak skóre utěšeně narůstalo, zvlášť na straně vedoucího mužstva soutěže.