6. liga - 11. kolo - komentář

07/11/2023, 07:54JihlavaAutor: Ondřej Lapeš

DUHA COLOR DV S.R.O. - TJ TOPIČŮF SALÓÓN 2:4 (1:3) Branky: M. Šilhart 2 - Balogh 2, Hartmann, Heřmánek "Topiči" svou cestu za potvrzením postupu rozjeli už v páté minutě, v závěru své vedení ještě navýšili, a byť domácí dokázali také skórovat, tak si druhé mužstvo tabulky přeneslo do druhého poločasu dvoubrankový náskok. Po změně stran hosté bleskurychle udeřili počtvrté a cestu za vytouženým posunem do páté ligy jim nezkazila ani druhá branka DUHY, která sice zápas zdramatizovala, ale jen mírně, protože obrana "Topičů" už žádnou branku ve své síti nedovolila.

FC INTER JIHLAVA - 1. FC U GÁBINKY 3:3 (1:1) Branky: Beránek, Píša, Vyleťal - Altrichter, Hrubeš, Pe. Vrábel Na úvod přežila Gábinka tři šance soupeře, aby pak sama udeřila a zajistila si vedení. Inter ovšem ještě do poločasu vyrovnal. Hosté měli lepší vstup i do druhé části utkání, ve 31. minutě udeřili podruhé a znovu se ujali vedení, ale jen na chvilku, protože Inter nejenže vyrovnal, ale dokonce i otočil vývoj zápasu ve svůj prospěch. Dlouho to vypadalo pro domácí nadějně, ale Gábinka udeřila čtyři minuty před koncem potřetí a oba soupeři si tak body rozdělili. FC MARTY TEAM - RIOT "B" 3:3 (2:2) Branky: L. Freitich 3 - L. Sedlák 2, Pivnička Souboj o třetí místo nabídnul pořádnou bitvu, kterou lépe odstartovali domácí, ale kolem poloviny úvodního dějství se hosté probrali a dvěma zásahy otočil vývoj utkání ve svůj prospěch. Marty team ovšem stihnul do poločasu vyrovnat a druhou část zápasu také lépe odstartoval, když se krátce po půl hodině hry znovu dostal do vedení. Deset minut před koncem hosté vyrovnali a přiblížili se bronzové medaili. Vypjatý závěr, ve kterém dostal brankář domácích červenou kartu, už podobu výsledku nezměnil, a tak domácí zůstali na bramborové pozici, zatímco hosté mohli slavit stupně vítězů. OAKISS - UMBRO JIHLAVA 9:2 (3:0) Branky: Přibyl 5, P. Hladík 2, Havlín, K. Plavec - Klofáč, Růžička Dvě střely, dvě branky - tak nějak by se dal označit úvod utkání. Do poločasu přidali hráči Oakiss ještě další střelecký úspěch, a tak se druhý poločas hrál už bez větších nervů, domácí byli aktivnější a jejich střelecký účet vesele narůstal. V závěru utkání se prosadili i hráči Umbra, ale jen kosmeticky upravili konečný výsledek. Domácí si tak připsali na své konto sedmou podzimní výhru, Umbro bylo jistě rádo, že se toto utkání obešlo bez dvouciferné porážky.

DENATURÁT ZHOŘ "B" - FC HRANATÁ KOULE "B" 3:2 (0:0) Branky: Salaš 3 - Kvasnička, Procházka První poločas toho moc nenabídnul, ale ve druhé části se střelci přece jen probrali. Domácí se třikrát ujali vedení, hráči Hranaté Koule dokázali dvakrát vyrovnat, ale na třetí branku ve síti, která padla dvě minuty před koncem utkání (a minutu poté, co hosté vyrovnali) už odpovědět nedokázali. Denaturát tak podruhé v soutěži zvítězil a dokázal se na poslední chvíli posunout v tabulce o stupínek výše, pro rezervu Hranaté Koule končí podzim rozpačitě.

FC LEADERS - ŽST 1:11 (1:3) Branky: Petlach - Štengl 4, Vaněk 3, Vacek 2, Bednář, Krčál Jistí vítězové soutěže ze ŽST se přizpůsobili soupeři a nastoupili ve čtyřech hráčích v poli, ale ani to jim nezabránilo, aby se rychle ujali vedení. Než hosté přidali druhou branku, tak třikrát otestovali pevnost soupeřových tyčí. V závěru první půle se prosadili i domácí, ale jen korigovali nepříznivý stav. Ve druhém poločase do branky Leaders napadalo osm branek, a byť si i domácí připravili několik nadějných příležitostí, tak skončilo jen u nich. ŽST tak potvrdilo svou nadvládu v soutěži, naopak Leaders už jsou asi rádi za konec soutěže.