6.liga - 3.kolo - komentář

14/04/2023, 10:35JihlavaAutor: Ondřej Lapeš

FC HRANATÁ KOULE "B" - OAKISS 4-8 (2-3) Branky: Klímek, Kvasnička, Procházka, Schrek - Vavroušek 4, Krupica 2, Bišof, P. Hladík Oakiss vstoupili do zápasu jako uragán a v deváté minutě měli už tříbrankový náskok, jenže Hranatá Koule nesložila zbraně a do konce prvního poločasu se dostala na dostřel. Ovšem druhý poločas začal pro domácí ještě hůře než první část utkání, během úvodních čtyř minut inkasovala rezerva prvoligového týmů další čtyři branky a bylo po nadějích na bodový zisk z tohoto utkání. Další branku přidali hráči Oakiss z pokutového kopu, a byť v závěru dokázali domácí přidat ještě dva střelecké úspěchy, tak to byla už jen drobná úprava konečného výsledku.  

DUHA COLOR DV S.R.O. - SK JUSTICE 2-6 (2-1) Branky: Konvalina, Půža - Cetl 3, Hubený 2, M. Suchý První poločas příliš nenasvědčoval tomu, že se potkala mužstva z opačných pólů tabulky. Ba co víc, byli to hráči DUHY, kteří se v osmnácté minutě ujali vedení. Soupeři z Justice sice v předposlední minutě dorovnali své manko, ale domácí ještě v posledních vteřinách úvodního dějství dokázali přidat druhou branku. Ve druhém poločase se už hrálo podle předpokládaného scénáře, hráči Justice ve 30. minutě podruhé v zápase vyrovnali a během dalších deseti minut vstřelili další tři branky. V závěru pak ještě Justice pečetila svou výhru šestým střeleckým úspěchem a udržela si stoprocentní jarní bilanci, zatímco její soupeř z DUHY stále čeká na první jarní bod.

ŽDÍREC "B" - FC JIPOCAR 4-3 (1-1) Branky: Chyba 2, Hable, Pekárek - Balogh 2, Jurkas Jipocar se sice ujal vedení, ale hráči Ždírce rychle vyrovnali, a pak to byli oni, kdo tvrdil muziku v tomto utkání. Domácí se ve druhém poločase dvakrát dostali do vedení, ale Jipocar vždy dokázal (poprvé za dvě minuty, podruhé za čtyři) rychle dorovnat soupeřův náskok. Když už to vypadalo, že se budou body dělit, tak udeřil Ždírec počtvrté a připsal si velmi cennou výhru v boji o postup, díky níž se posunul na druhou postupovou příčku. FC Jipocar poprvé na jaře vyšel naprázdno a momentálně mu patří třetí příčka v tabulce.

UMBRO JIHLAVA - TJ TOPIČŮF SALÓÓN 1-4 (1-1) Branky: Geng - Flégr 2, Řehoř, Vítek Souboj mužstev, kterým zatím jaro příliš nevychází, odstartovali lépe hosté, ale vedení jim vydrželo necelých šedesát sekund. Ve druhé části utkání se projevila větší ofenzivní síla "Topičů", kteří krátce po půlhodině hry vstřelili vítěznou branku, ale spoustu dalších akcí trestuhodně zazdili (dvakrát se klepala branková konstrukce za zády gólmana soupeře). V závěru pak hosté přidali do otevřené obrany Umbra další dvě branky, čímž pečetili své vítězství a v tabulce díky třem bodům z tohoto utkání opustili sestupovou příčku.