6.liga - 4.kolo - komentář

20/04/2023, 06:32JihlavaAutor: Ondřej Lapeš

Polovinu, na jaře zkrácené, soutěže máme za sebou, a tak se můžeme mrknout na situaci v tabulce. Reálné postupové naděje živí trojice mužstev Ždírec “B“ (10 bodů), FC Jipocar a SK Justice (obě mužstva 9 bodů), která má největší naději na zisk jedné ze dvou předních příček. Čtvrtá FC Hranatá Koule “B“ (7 bodů) má stále naději na posun do vyšší ligy, ale bude muset doufat v zaváhání výše zmíněných mužstev (a pokud možná alespoň dvou). Mužstva na páté až osmé příčce musí ještě nějaký ten bod přidat, aby měla jistotu účasti v šesté lize i na podzim letošního roku. Oakiss a Umbro Jihlava (obě mužstva 4 body) mají všechno ve svých rukách, stačí nasbírat více bodů (dle mého hrubého odhadu by mohly stačit tři body) než soupeři na sestupových příčkách a může se slavit záchrana. Mužstva TJ Topičůf Salóón (3 body) a DUHA COLOR DV S. R. O. (0 bodů) jsou momentálně v sestupových vodách, k záchraně musí začít vyhrávat a doufat, že ostatním mužstvům to tak dobře nepůjde.

FC HRANATÁ KOULE “B“– TJ TOPIČŮF SALÓÓN 4-3 (2-2) Branky: Procházka 3, Klímek – Flégr 2, Řehoř Vyrovnané utkání, které by mohlo nést označení „kapitánské“, neboť plných pět branek si na své konto připsali hráči s páskou na své levici. Začátek sice lépe vyšel hostům, ale domácí dokázali ještě v úvodní desetiminutovce otočit vývoj ve svůj prospěch. „Topiči“ se ovšem nesložili zbraně, v prvním poločase dokázali vyrovnat a hned po změně stran se opět ujali vedení. Hranatá Koule ovšem dokázala znovu otočit vývoj utkání a tentokrát už hosté nenašli žádný lék na soupeřův náskok.

DUHA COLOR DV S.R.O. – UMBRO JIHLAVA 1-2 (1-2) Branky: Mikuda – Geng, Severa Všechno podstatné se událo v závěru prvního poločasu. Utkání bylo zajímavé se spoustou příležitostí, ale to klíčové se odehrálo v posledních čtyřech minutách úvodní části. Jako první prolomili střeleckou smůlu hráči Umbra, kteří v poslední minutě prvního poločasu přidali ještě druhou branku. Soupeři z DUHY ovšem stihli ještě v samotném závěru poločasu vstřelit kontaktní branku a udržet se ve hře o důležité body z tohoto utkání. Ve druhém poločase ovšem už žádná branka nepadla, hráči obou mužstev už nedokázali žádnou šanci přetavit v branku, a tak zůstal v platnosti výsledek, který platil už po první části.

ŽDÍREC “B“ – OAKISS 7-6 (3-3) Branky: Chyba 5, Jiroušek 2 – K. Plavec 2, Vavroušek 2, P. Hladík, Přibyl Zápas jako na houpačce, každou chvilku tahal někdo jiný pilku. Posuďte sami, první minuta vedoucí branka hostů, 3. a 6. minuta obrat ve prospěch domácích, 12. a 14. minuta dvě branky Oakiss (a znovu vedení pro hosty) a konečně osmnáctá minuta, které rezerva Ždírce dorovnala skóre prvního poločasu. Druhý poločas (zhruba dvacet minut) byl v režii domácích, kteří se ujali vedení ve 34. minutě, které pak navýšili málo vídaným kousek – během necelých dvou minut vstřelil Martin Chyba tři branky a vypadalo to, že je hotovo. Jenomže závěr dokonale zapadnul do scénáře tohoto duelu, Hráči Oakiss třemi zásahy zdramatizovali závěr zápasu, k jejich velké smůle už ovšem nedokázali dorovnat náskok domácích. Ždírec “B“ si tak připsal třetí jarní výhru a posunul se do čela soutěže, Oakiss stále marně hledají formu z loňského podzimu.

FC JIPOCAR - SK JUSTICE 9-1 (2-1) Branky: Balogh 5, Voronych 2, Fišer, Jan Sivák - Dubský Šlágr kola, souboj třetího s vedoucím mužstev soutěže, byl vyrovnaný pouze ve své první polovině, pak tvrdě udeřili hráči Jipocaru. Obzvlášť jméno Kevin Balogh bude obránce Justice trápit ještě nějaký čas, jeho pět branek v druhém poločase sebralo hostům veškeré naděje na solidní výsledek. FC Jipocar se díky výhře posunul v tabulce před svého soupeře, SK Justice přišla nejenom o vedení v soutěži, ale propadla se, vzhledem k ostatním výsledkům, i mimo postupové příčky.