6.liga - 5.kolo - komentář

27/04/2023, 06:20JihlavaAutor: Ondřej Lapeš

Páté kolo nám poměrně jasně rozdalo karty na předních příčkách, naopak ve spodní části tabulky se situace mírně zdramatizovala. Vedoucí tandem Ždírec "B" (13 bodů) a FC Jipocar (12 bodů) má všechno ve svých rukách, k jistotě postupu stačí jedna výhra v závěrečných dvou kolech. Třetí SK Justice (9 bodů) nezvládla ani druhý zápas s přímým konkurentem v boji o postup, a tak už musí doufat v zázrak. K udržení naděje na postup potřebují hráči Justice uhrát minimálně čtyři body, zároveň ovšem nesmí mužstva, která momentálně okupují postupové příčky, ani jednou zvítězit. Mužstva na čtvrté a páté příčce, Oakiss a FC Hranatá Koule "B" (obě po 7 bodech) nemají takřka už o co hrát, na postup ztrácí pět bodů, na záchranu mají momentálně čtyřbodový náskok. Šesté Umbro Jihlava (4 body) dělí od sestupových příček jediný bod, k udržení naděje na záchranu bude potřebovat získat alespoň tři body. Mužstva na sestupových příčkách, TJ Topičůf Salóón a DUHA COLOR DV S.R.O. (obě po 3 bodech), nemají k záchraně daleko, klíčové bude jejich vzájemné utkání v posledním kole.

FC HRANATÁ KOULE "B" - DUHA COLOR DV S.R.O. 1-4 (0-2) Branky: Hrubša - Čičák, Jiskra, Pařík, Pokorný Asi největší výsledkové překvapení tohoto kola, DUHA, která doposud nebodovala, položila základy ke své výhře v prvním poločase, a byť ve druhé části inkasovala, tak jí to moc trápit nemuselo, neboť měla už tříbrankový náskok. V závěru pak hosté přidali ještě čtvrtou branku, která potvrdila jejich první jarní vítězství.

OAKISS - TJ TOPIČŮF SALÓÓN 4-3 (4-0) Branky: M. Zeman 2, J. Berka, F. Plavec - Flégr, Řehoř, Vítek Zápas dvou rozdílných poločasů, zatímco v prvním si domácí vytvořili čtyřbrankový náskok a vypadalo to, že se utkání bude už jen dohrávat, tak ve druhé části "Topiči" zabrali a třemi góly zdramatizovali závěr utkání. Bohužel čtvrtou branku už nepřidali, a tak můžou hráči Oakiss slavit cennou výhru.

ŽDÍREC "B" - SK JUSTICE 3-2 (2-1) Branky: Chyba, Jiroušek, Novotný - T. Suchý, Vítek Šlágr kola odstartovali lépe hosté, kteří se už ve druhé minutě ujali vedení, ale Ždírec odpověděl hned v následující minutě a nasměroval se na cestu ke čtvrté jarní výhře. Další dvě vstřelené branky zajistili hráčům Ždírce solidní náskok, a byť se hosté dokázali přiblížit na dostřel, tak domácí si už nenechali vzít důležité tři body.

FC JIPOCAR - UMBRO JIHLAVA 4-2 (0-1) Branky: Balogh 2, Kováč, Novák - Jevdokimov, Severa

Umbro těsně ovládlo první poločas, ale ve druhém poločase Jipocar zabral a připsal si další výhru, byť Umbro kousalo asi více než se očekávalo a domácí vstřelili vítěznou branku až necelé čtyři minuty před koncem hrací doby.