6.liga - 6.kolo - komentář

04/05/2023, 06:36JihlavaAutor: Ondřej Lapeš

Předposlední kolo rozhodlo o postupujících, vedoucí FC Jipocar (15 bodů) a Ždírec "B" (13 bodů) už nemůžou být předstiženi svými konkurenty, a tak zbývá už jen vyřešit otázku majitele bronzové medaile. Momentálně třetí SK Justice (10 bodů) má všechny trumfy ve svých rukách, pokud vyhraje, tak není co řešit. Čtvrtí jsou hráči Oakiss (10 bodů), kteří musí v posledním kole získat více bodů než Justice, protože mají horší vzájemný zápas. Ve hře o bronz je i pátá FC Hranatá Koule "B" (7 bodů), ta ovšem musí v posledním kole porazit Justici minimálně o pět branek, zároveň ovšem musí Oakiss prohrát (a nejlépe dosti výrazně). V boji o záchranu, jestli se to tedy dá tak nazvat (je totiž otázkou, jestli se vůbec bude padat níže – dle mého osobního názoru nikoliv), je namočeno kvarteto mužstev. Pátá FC Hranatá Koule "B" (7 bodů) může sice pomýšlet i na bronz, ale úplnou jistotu záchrany ještě nemá. V posledním kole potřebuje uhrát alespoň bod, aby se nemusela ohlížet na výsledky konkurentů. Šestý TJ Topičůf Salóón (6 bodů) potřebuje k jistotě záchrany vyhrát v posledním kole nad DUHOU COLOR, nerozhodný výsledek udrží naději, porážka bude znamenat umístění na posledních dvou místech v tabulce. Sedmé Umbro Jihlava (5 bodů) má před sebou jedinou možnost, a to vyhrát poslední kolo. V případě jiného výsledku zakončí jaro na sestupových příčkách. Osmá DUHA COLOR DV S.R.O. (3 body) musí v posledním kole zvítězit a zároveň musí doufat, že sedmé Umbro nezvítězí, protože jinak z toho bude umístění na spodku tabulky šesté ligy.

FC JIPOCAR - FC HRANATÁ KOULE "B" 7-1 (4-0) Branky: Balogh 2, Fišer, Kováč, Novák, Pokorný, Voronych - Deraha Čtvrthodina hrací doby a bylo po zápase, Jipocar měl tříbrankový náskok a soupeř, který byl bez střídání, neměl sílu na zdramatizování zápasu. Ve druhém poločase sice hosté trochu zlobili obranu Jipocaru, vytvořili si několik nadějných příležitostí, ale čestného úspěchu se dočkali až v samém závěru. Jipocar postupně navyšoval své vedení a připsal si další výhru na své konto.

OAKISS - DUHA COLOR DV S.R.O. 2-1 (1-1) Branky: Bišof 2 - vlastní Domácí se sice rychle ujali vedení, ale ještě před koncem úvodní desetiminutovky si vstřelili vlastní branku, a tak byl stav dlouho vyrovnaný. Rozhodnutí padlo až v závěru duelu, devět minut před koncem přidal druhou branku v zápase Milan Bišof a hráči Oakiss mohli slavit důležitou výhru.

SK JUSTICE - UMBRO JIHLAVA 4-4 (2-3) Branky: Cetl, Hubený, M. Suchý, Vítek - M. Dvořák 2, Jevdokimov, Severa Obě mužstva měla dle postavení v tabulce úplně opačné starosti, ale na hrací ploše to tak vůbec nevypadalo. Umbro v zápase čtyřikrát vedlo, ale soupeři z Justice vždy dokázali najít na náskok soupeře odpověď, a tak utkání skončilo dělbou bodů, což ani jedno z mužstev příliš nepotěšilo.

ŽDÍREC "B" - TJ TOPIČŮF SALÓÓN 2-4 (2-1) Branky: Hanus, Pruknar - Flégr 2, Heřmánek, Kovář "Topiči" se rychle ujali vedení, ale hráči Ždírce na přelomu osmé a deváté otočili vývoj utkání a vypadalo to, že si připíšou tři body a budou slavit postup. Druhý poločas ovšem vyvedl domácí z omylu, hosté hned na jeho začátku vyrovnali, pak přidali další dvě branky a připsali si velmi cennou výhru, která vylepšila jejich postavení v tabulce.