6.liga - 7.kolo - komentář

10/10/2023, 11:48JihlavaAutor: Ondřej Lapeš

TJ TOPIČŮF SALÓÓN - OAKISS 6-2 (4-2) Branky: Balogh 3, Tenkl 2, Kocmánek - Havlín 2 Zápas kola odstartovali lépe hráči Oakiss, ale na jejich branku ze čtvrté minuty odpověděli "Topiči" čtyřmi přesnými zásahy v prvním poločase, a byť hosté ještě v závěru úvodního dějství přidali druhou trefu, tak si "Topiči" do druhé části utkání přinesli solidní náskok. Po změně stran domácí potvrdili svou fazónu a dalšími dvěma brankami pojistili svůj náskok, díky čemuž si připsali šestou podzimní výhru, pod kterou se nejvíce podepsal autor hattricku Kevin Balogh. Oakiss potřetí v řadě nevyhráli a komplikují si pozici v boji o postup.

ŽST - UMBRO JIHLAVA 13-0 (3-0) Branky: Jiskra 5, Gondek 3, Vaněk 2, Bednář, Chlubna, Novotný Dlouho to vypadalo pro Umbro, které hrálo bez střídání, relativně dobře, tříbrankové manko po úvodním dějství nebylo nijak hrozné, ale hosté ho vykoupili mnoha bloky. Druhá část zápasu ovšem přinesla pro hráče Umbra hrůzostrašné chvíle, během úvodních tří minut čtyřikrát inkasovali a ŽST je vůbec nešetřilo. Na branku hostů se valil jeden útok za druhým a nakonec byl rozdíl mezi soupeři propastný. Hlavní zásluhu na vysokém vítězství měl Matěj Jirka, který se v prvním poločase zastřeloval a ve druhé části utkání pětkrát rozesmutnil brankáře soupeře.

DENATURÁT HOŘ "B" - FC INTER JIHLAVA 3-2 (1-2) Branky: Matějíček, Salaš, Vomela - Šmrha, Vyleťal Ani dvoubrankový náskok po úvodní čtvrthodině nestačil hráčům Interu v duelu mužstev ze dna tabulky k bodovému zisku. Denaturát se ještě v prvním poločase přiblížil na rozdíl jediné branky a ve druhé části utkání otočil jeho vývoj ve svůj prospěch. Domácí se tak v sedmém kole dočkali první podzimní výhry a opustili poslední příčku, na kterou padnul jejich soupeř z Interu.

1. FC U GÁBINKY - RIOT "B" 2-6 (1-1) Branky: Kodýtek, Kosak - Pivnička 6 Střelecký koncert Matěje Pivničky ovlivnil průběh utkání, jeho šest branek nasměrovalo Riot na cestu k třetímu místu v tabulce. Byť se vítězství nerodilo lehce, v závěru prvního poločasu chyboval brankář hostí a nastřelil dotírajícího hráče Gábinky, což mělo za následek vyrovnání. Ani ve druhém poločase, kdy se Riot rychle ujal vedení, se Gábinka nevzdala, ale k její smůle dvě střely krátce po sobě skončily na horní tyči branky soupeře. A když se domácí znovu dostali do hry, tak Matěj Pivnička přidal další tři branky a bylo vymalováno. Gábinka tak zůstává i nadále ve spodní polovině tabulky, rezerva Riotu se posunula na bronzovou příčku a může klidně pomýšlet (při troše štěstí) i výše.

FC MARTY TEAM - DUHA COLOR DV S.R.O. 3-2 (3-1) Branky: Rosendorfský 2, L. Freitich - M. Šilhart Domácí se rychle ujali vedení, pak přežili pokutový kop a pětiminutové oslabení, a když už to vypadalo, že je bude po prvním poločase hřát tříbrankový náskok, tak udeřili hráči DUHY a zdramatizovali zápas. Ve druhém poločase Marty team nedokázal přidat čtvrtou branku a definitivně zlomit odpor soupeře, který se v závěru dostal na dostřel, třetí branku do sítě domácích ovšem už vstřelit nedokázal. Marty team se tak udržel v těsné blízkosti medailové pozice, zatímco DUHA nenavázala na své dvě předchozí výhry.

FC HRANATÁ KOULE "B" - FC LEADERS 4-1 (2-0) Branky: Schrek 2, Kalců, Klímek - Doležal Pohledné utkání, ve kterém obě mužstva předváděla útočný fotbal, jen s tou produktivitou to bylo horší. Domácí proměnili jen zlomek svých příležitostí, ale i tak si drželi po většinu utkání solidní náskok, protože soupeři z Leaders na tom byli se střeleckou muškou ještě hůře. Až v závěru, kdy to vypadalo, že si gólman rezervy prvoligového mužstva připíše čisté konto, tak se hosté prosadili a kosmeticky upravili konečný výsledek. Hranatá Koule "B" tak stále může pomýšlet na umístění na stupních vítězů, zatímco Leaders si připsali čtvrtou podzimní porážku.