6.liga - 7.kolo - komentář

11/05/2023, 08:28JihlavaAutor: Ondřej Lapeš

Postupující už byli týden známí, ale poslední kolo rozhodlo o tom, že z prvního místa půjdou hráči Ždírce ""B, zatímco FC Jipocar skončí druhý. Bronzovou medaili získala SK Justice. Ve spodní části tabulky na poslední chvíli poskočilo na šesté místo mužstvo DUHA COLOR DV S.R.O., poslední dvě místa v tabulce obsadila mužstva TJ Topičůf Salóón a Umbro Jihlava. Králem střelců letošního jara se stal Kevin Balogh (FC Jipocar), který nastřílel 17 branek.

SK JUSTICE - FC HRANATÁ KOULE "B" 4-1 (0-0) Branky: Cetl, Hubený, Klimeš, Vítek - Schrek Justice potřebovala k jistotě medaile vyhrát, naopak Hranatou Kouli by potěšil nerozhodný výsledek. První poločas nám toho moc nenapověděl, ale hned po změně stran udeřili domácí a vykročili za tříbodovým ziskem.  Přidali ještě další tři branky, a byť v samém závěru inkasovali, tak je to příliš mrzet nemuselo, bronzová medaile byla jejich.

ŽDÍREC "B" - UMBRO JIHLAVA 6-0 (2-0) Branky: Chyba 2, Černý, Klíma, T. Pospíchal, Vampola Umbro potřebovalo k udržení naděje na záchranu vyhrát, ale Ždírec, který hrál o vítězství v soutěži, byl příliš těžkým oříškem. Dvoubrankový náskok z prvního poločasu rezerva Ždírce ve druhé části zápasu ještě zdvojnásobila, a tak si domácí připsali vysoké vítězství bez větších problémů.

TJ TOPIČŮF SALÓÓN - DUHA COLOR DV S.R.O. 2-5 (1-0) Branky: Flégr, Schneider - Čičák 2, Homa, Pařík, Pokorný Zápas o všechno, hosté potřebovali vyhrát, zatímco domácím by ke spokojenosti stačilo bod. A dlouho to vypadalo pro "Topiče" náramně dobře, ještě ve třicáté minutě vedli, ale pak DUHA zapnula přídavné pohony a s domácími bylo zle. Hosté čtyřmi brankami v posleních dvaceti minutách otočili výsledek a můžou slavit záchranu, "Topiči" se vzhledem k horšímu vzájemnému zápasu propadli na sedmou příčku.

OAKISS - FC JIPOCAR 4-1 (1-1) Branky: Bišof 4 - Pokorný Domácí měli před utkáním jistotu čtvrtou příčku, ale Jipocar mohl stále pomýšlet na první místo v tabulce. První poločas nabídnul po jedné brance na každé straně, a tak rozhodnutí padlo krátce po začátku druhého poločasu, kdy Oakiss vstřelili vítěznou branku. Marná byla snaha Jipocaru o vstřelení další branky, ve hře byla i hromada smůly (tuším, že minimálně dvě nastřelené brankové konstrukce), ale branka už do sítě domácích nepadla žádná. V závěru pak Jipocar ještě dvakrát inkasoval, a tak se musel spokojit s druhým místem v tabulce šesté ligy.