6.liga - 8.kolo - komentář

12/10/2023, 10:26JihlavaAutor: Ondřej Lapeš

Pouhá tři kola už nám zbývají do konce podzimní části šesté nejvyšší soutěže, a tak můžeme rozebrat situaci na špici i dně tabulky. Vedoucí ŽST (22 bodů) a druhý TJ Topičůf Salóón (21 bodů) mají šance na postup nejlepší, stačí jim dvakrát vyhrát (v případě ŽST by postačil i zisk pěti bodů) a nemusí se ohlížet na výsledky konkurentů v boji o příčky, které by na jaře příštího roku znamenaly účast v páté lize. Třetí místo, které bude dle mého názoru také postupové, momentálně patří mužstvu Riot "B" (18 bodů), které má sice hratelnou ztrátu na první dvě příčky v tabulce, ale také bohužel horší vzájemný zápas s oběma výše postavenými soupeři. A tak musí spíše řešit soupeře za sebou, na které má dvoubodový náskok, což znamená, že pokud třikrát vyhraje, tak by měl postupovat (minimálně získá bronzovou medaili). Čtvrtý FC Marty team a páté Oakiss (obě mužstva mají 16 bodů) jsou na čekané, potřebují nahrát co nejvíce bodů, zároveň musí mužstva v tabulce nad nimi nějaký ten bodík poztrácet.

Šesté mužstvo FC Hranatá Koule "B" (13 bodů) a sedmé mužstvo DUHA COLOR DV S.R.O. (12 bodů) sice ještě nejsou matematicky ze hry o třetí místo, ale k jeho urvání by se to muselo sejít víc než dost.

Ve hře o černého Petra (poslední příčku tabulky) jsou na tom momentálně nejhůře hráči mužstva FC Inter Jihlava, kteří mají po dvou kontumacích záporné bodové skóre a k nejbližšímu soupeři jim schází čtyři body.

DUHA COLOR DV S.R.O. - FC LEADERS 4-1 (4-0)

Branky: M. Šilhart 2, Konvalina, Mikuda - Doležal První poločas stačil domácím k tomu, aby si vytvořili čtyřbrankový náskok, který byl pro soupeře nesmazatelný. Ve druhém poločase už se hráči DUHY střelecky neprosadili, a tak udeřilo na druhé straně, kdy se Leaders dočkali pět minut před koncem čestného úspěchu. Hlavním tahounem DUHY byl opět Marek Šilhart, jehož dvě branky mu pomohly na třetí příčku mezi střelci. DUHA se oklepala z porážky v minulém kole a navázala na dvě předcházející výhry, FC Leaders potřetí za sebou padlo.

FC MARTY TEAM - FC INTER JIHLAVA 5-0 kontumačně FC Inter Jihlava se nedostavil k utkání, a tak získali domácí tři body bez boje.

FC HRANATÁ KOULE "B" - RIOT "B" 2-4 (2-3) Branky: Klímek, Procházka - Pivnička 2, Jeřábek, Nováček Ještě ve dvacáté minutě to vypadalo pro domácí náramně, dvoubrankový náskok, který si vypracovali na přelomu šestnácté a sedmnácté minuty, vypadal slibně. Jenže pak do osudu utkání rázně promluvili hráči Riotu, tři branky v závěru prvního poločasu otočily vývoj utkání v jejich prospěch. Ve druhém poločase se marně snažili hráči Hranaté Koule smazat soupeřův náskok, jejich tlak byl chvílemi drtivý, ale branku vstřelit nedokázali, navíc hosté v závěru využili jejich otevřenější obrany a definitivně potvrdili své vítězství. Hranatá Koule "B" tak patrně přišla o naději na postup, Riot "B" nadále drží třetí příčku v tabulce.

TJ TOPIČŮF SALÓÓN - UMBRO JIHLAVA 12-0 (7-0) Branky: Balogh 5, Vyzíbla 3, Řehoř, Schneider, Sivák, Vítek Stačilo deset minut a bylo o osudu utkání rozhodnuto, čtyři branky v síti Umbra nastavili jasně vývoj utkání. "Topiči" i nadále předváděli útočnou hru, přidávali další branky, a byť ve druhém poločase trochu ubrali ze střelecké produktivity, tak nakonec nastříleli tucet branek. Umbro se snažilo, několikrát ohrozilo branku soupeře, ale nebylo mu přáno pokazit brankáři "Topičů" čisté konto. "Topiči" se tak nadále drží v těsném závěsu za vedoucím mužstvem, Umbro si připsalo druhou dvoucifernou porážku v řadě.

DENATURÁT ZHOŘ "B" - OAKISS 2-9 (1-6) Branky: Salaš 2 - Havlín 2, K. Plavec 2, Bišof, Číhal, P. Hladík, V. Hladík, Přibyl Hosté si rychle vypracovali dvoubrankový, a byť se Denaturát také dokázal prosadit, tak to hráče Oakiss nemuselo příliš trápit, neboť předvedli drtivý závěr prvního poločasu, ve kterém přidali další čtyři branky a odrazili veškeré naděje soupeře na solidní výsledek. Druhý poločas už jen potvrdil výhru hostujícího mužstva, které si udrželo naději na zisk cenného kovu. Denaturát Zhoř "B" se může drobně radovat ze skutečnosti, že neprohrál dvouciferně, na druhou stranu ale zapsal už šestou porážku během letošního podzimu.

1. FC U GÁBINKY - ŽST 0-3 (0-1) Branky: Kolouch, Novotný, Vokoun Lídr soutěže se ujal vedení už ve třetí minutě, pak se ovšem obrana Gábinky semknula a už v prvním poločase soupeři žádnou branku nepovolila. Domácí, byť se většinu času bránili, nevynechali jedinou příležitost k útoku, ale po celý zápas jim chyběla přesnější finální přihrávka nebo střela. Ve druhé části hosté zvýšili z pokutového kopu a v samém závěru přidali ještě třetí branku. ŽST tak i nadále zůstává neporaženo, Gábinka sice předvedla sympatický výkon, ale připsala si už pátou porážku v soutěži.