6. liga - 9.kolo - komentář

25/10/2023, 08:21JihlavaAutor: Ondřej Lapeš

Dvě kola před koncem je šestá liga rozehraná tak, že pokud vedoucí tandem ŽST (25 bodů) a TJ Topičůf Salóón (24 bodů) v desátém kole zvítězí, tak může slavit postup do páté ligy. Jiné výsledky by nahrály třetímu mužstvu tabulky, Riotu "B"(21 bodů), který drží patrně postupovou příčku (vzhledem k počtu mužstev ve vyšších ligách) a za určitých okolností by se mohl přiblížit vedoucímu tandemu a zdramatizovat závěr soutěže. Dva body ztrácí na třetí příčku tandem FC Marty team (19 bodů) a Oakiss (19 bodů), jejichž vzájemný zápas v následujícím kole rozhodne o mnohém - výhra udrží jedno mužstvo v naději na zisk cenného kovu, nerozhodný výsledek by mohl znamenat konečnou v medailových ambicích pro oba celky (samozřejmě by záleželo na výsledku třetího mužstva tabulky).

FC HRANATÁ KOULE "B" - ŽST 3-6 (2-1) Branky: Berka, T. Pokorný, Schrek - Vokoun 3, Gondek, Jirka, Novotný Domácí sice v prvním poločase dvakrát vedli, ale po změně stran udeřil vedoucí tým soutěže tvrdě a otočil výsledek utkání ve svůj prospěch. A byť se hráči Hranaté Koule dostali osm minut před koncem na dostřel k soupeři, tak další dvě branky v rychlém sledu v jejich síti zajistili soupeři ze ŽST osmou podzimní výhru. FC INTER JIHLAVA - OAKISS 1-3 (0-2) Branky: Doležálek - Bišof, P. Hladík, K. Plavec Hosté potvrdili svou roli papírového favorita a dvěma zásahy těsně kolem čtvrthodiny hrací doby nasměroval své mužstvo k tříbodovému zisku. A když krátce po půlhodině hry přidali třetí branku, tak bylo o vítězi rozhodnuto. Inter se dokázal deset minut před koncem také střelecky prosadit, ale zápas už více zdramatizovat nedokázal.

DENATURÁT ZHOŘ "B" - UMBRO JIHLAVA 1-4 (0-1) Branky: Zvolánek - Geng 2, Chlád, Smejkal Rychlá branka zajistila Umbru vedení po prvním poločase, ale až ve druhé části si hosté zajistili druhou podzimní výhru. Po změně stran nasypali další tři branky do sítě Denaturátu, který se pak sice dočkal čestného střeleckého úspěchu, ale to byla jen kosmetická úprava konečného výsledku.

FC MARTY TEAM - FC LEADERS 8-1 (2-1) Branky: M. Gunar 2, L. Freitich, M. Freitich, Horký, Mižigar, Novák, Rosendorfský Hosté se překvapivě rychle ujali vedení a domácí trvalo skoro celý poločas než dokázali otočit vývoj utkání ve svůj prospěch. Druhá část zápasu byla už zcela v režii Marty teamu, který přidal šest branek a v poklidu si dokráčel pro další podzimní výhru.

DUHA COLOR DV S.R.O. - RIOT "B" 3-7 (0-3) Branky: Bohatý, Mikuda, Tran - Pivnička 5, V. Kučera 2 První poločas zajistil hostům klíčový náskok, který ve druhém poločase ještě mírně navýšili. Po změně stran se i DUHA dočkala radosti ze vstřelené branky, bohužel pro domácí našli hráči Riotu vždy odpověď na branku ve své síti, a tak byla DUHA pořád dosti vzdálena bodům z tohoto utkání.

TJ TOPIČŮF SALÓÓN - 1. FC U GÁBINKY 6-0 (1-0) Branky: Balogh 3, Hartmann 2, Vyzíbla Až v závěru prvního poločase dokázali domácí prolomit obranu Gábinky, ale své střelecké trápení si vynahradili zkraje druhé části, kdy během pěti minut vstřelili tři branky a bylo vymalováno. Hráči ve žlutých dresech se na nějaký větší odpor nezmohli, a tak si "Topiči" připsali další výhru, kterou okořenili ještě dvěma přesnými zásahy v síti soupeře.