6.liga - nadstavba - komentář - II.kolo

11/06/2024, 11:24JihlavaAutor: Ondřej Lapeš

Kolo před koncem je jisté, že trofej pro vítěze soutěže převezmou hráči FC Marty teamu (25 bodů), o druhou příčku si to rozdají ve vzájemném zápase mužstva FC Inter Jihlava (21 bodů) a DUHA COLOR DV S.R.O. (19 bodů). Čtvrtá příčka bude za letošní jaro patřit mužstvu Expendables Legends, které má momentálně na svém kontě 8 bodů.

O co je jasnější horní polovina, o to zamotanější je skupina o umístění, ve které neníá jasné vůbec nic. Až poslední zápasy rozhodnou o umístění, neboť trojice mužstev SURIKATY, 1. FC U Gábinky a DENATURÁT ZHOŘ mají na svém kontě 7 bodů, prozatím poslední FC Leaders ale také nejsou ze hry, neboť na své konkurenty ztrácí pouhý jeden bod.

SKUPINA O TITUL FC MARTY TEAM - DUHA COLOR DV S.R.O. 5-0 (2-0) Branky: Horký 2, Freitich L., Gunar A., Mižigar Domácí věděli, že v případě výhry si zajistí vítězství v soutěži, a tak do toho pořádně šlápli a po prvním poločase měli dvoubrankový náskok, který se ukázal jako klíčový, zvlášť když soupeři chyběl klíčový hráč. Hostům se nedala upřít snaha, ale směrem dopředu to drhlo, a když na přelomu 32. a 33. minuty přidali domácí dvě branky, tak bylo o osudu utkání rozhodnuto. Domácí tak po závěrečném hvizdu sudího mohli slavit první příčku v tabulce, hosté zůstali na třetí příčce, ale stále ještě můžou urvat stříbro.

FC INTER JIHLAVA - EXPENDABLES LEGENDS 5-0 kontumačně Domácí si připsali snadné tři body do tabulky, protože "Legendárnící" se vinou obrovského počtu zraněných nedostavili k utkání.

SKUPINA O UMÍSTĚNÍ DENATURÁT ZHOŘ "B" - 1. FC U GÁBINKY 4-2 (2-0) Branky: Stejskal 2, Augustin, Matějíček - Zbytovský V. 2 Denaturát udeřil zkraje a pak v závěru prvního poločasu a vypracoval si důležitý náskok do zbývající části zápasu. Gábinka sice udeřila krátce po změně stran, ale blíže se k soupeři nedostala, protože v následujících čtyřech minutách dvakrát inkasovala a Denaturát jí odskočil na rozdíl tří branek. V závěru sice Gábinka přidala ještě jednu branku, ale byla to jen kosmetická úprava konečného výsledku.

SURIKATY - FC LEADERS 5-1 (1-0) Branky: Caha 2, Hrůza, Štěpán, Žižka - Dvorský M. Domácí byli aktivnější, ale ze své převahy v prvním poločase vytěžili jedinou branku, a tak byli Leaders stále ve hře. Po změně stran se ale střelecké štěstí přece jenom usmálo na hráče SURIKAT, kteří čtyřikrát uspěli v souboji s brankářem Leaders. Jedinou kaňkou na výkonu domácích byla inkasovaná branka v závěru, která připravila jejich brankáře o čisté konto.