6.liga - Ohlédnutí za jarní sezonou

24/06/2024, 11:31JihlavaAutor: Ondřej Lapeš

Ořezaná jarní verze šesté ligy s osmi soupeřícími mužstvy měla nabídnout dle rozpisu 40 utkání, ale čtyři zápasy nebyly odehrány z důvodu absence jednoho ze soupeřů.

Nakonec padlo v šesté lize celkem 313 branek, což znamená průměr 7,11 branek na jedno utkání. Nejlepším útokem se můžou pyšnit mužstva FC Marty team (82 vstřelených branek, průměr 8,20 branky na utkání) a FC Inter Jihlava společně s DUHOU COLOR DV S.R.O. (47 vstřelených branek, průměr 4,70 branky na utkání). Naopak nejmenší střeleckou produkci předvedla mužstva FC Leaders (18 branek, průměr 1,80 branky na utkání) a SURIKATY ve shodě s mužstvem Denaturát Zhoř "B" (28 branek, průměr 2,80 branky na utkání). 

Nejlepší obranou se můžou pochlubit mužstva FC Marty team (13 inkasovaných branek), FC Inter Jihlava (24 inkasovaných branek) a DUHA COLOR DV S.R.O. (26 inkasovaných branek). Nejhůře si v obranných statistikách vedli hráči mužstev Denaturát Zhoř "B" (62 inkasovaných branek), FC Leaders (51 inkasovaných branek) a Expendables Legends (50 inkasovaných branek).

Pomyslnou zlatou kopačku vyhrál Rostislav Novák z FC Marty teamu (26 vstřelených branek), druhý byl jeho týmový kolega Lukáš Freitich (23 vstřelených branek), třetí nejlepší kanonýr Marek Šilhart (DUHA COLOR DV S.R.O.) nastřílel branek šestnáct.

FC MARTY TEAM nejlepší střelec: Rostislav Novák - 26 branek Úderná útočná formace ve složení Rosťa Novák, Lukáš Freitich a Alex Gunar bude strašit své soupeře ještě dlouho, navíc v brance odváděl cenné služby Roman Hanus, a tak nebylo o vítězi soutěže pochyb. Nejlepší útok, nejlepší obrana, jediné nevyhrané (remíza s DUHOU COLOR DV S.R.O.) utkání - to je vizitka (možná posledního) vítěze šesté nejvyšší soutěže.

FC INTER JIHLAVA nejlepší střelec: Jan Beránek - 12 branek Patrně největší překvapení soutěže. Inter před soutěží posílil a z mužstva, které většinou hrálo ve druhé polovině tabulky, se stal tým, který klopýtnul jen dvakrát se suverénním vítězem soutěže a urval tak po zásluze stříbrnou medaili. Solidní útok, solidní obrana - to všechno zdobilo Inter během letošního jara.

DUHA COLOR DV S.R.O. nejlepší střelec: Marek Šilhart - 16 branek DUHA jako jediná obrala o body vítězný Marty team, ke své smůle ovšem ztratila body i v jiných zápasech, a tak na ní zbyla bronzová příčka. Klíčovým hráčem se ukázal Marek Šilhart, který svými zásahy táhnul mužstvo jarními zápasy.

EXPENDABLES LEGENDS nejlepší střelec: Jiří Nešpor - 12 branek "Legendárnící" začali jaro na výbornou, postupem času je ovšem srazila na kolena marodka, která je nepustila do závěrečných dvou utkání. Těžko říct, kam by se parta kolem Jirky Nešpora protlačila, kdyby jí lépe sloužilo zdraví, takhle na ní zbyla nepopulární "bramborová" medaile.

SURIKATY nejlepší střelec: Josef Caha - 6 branek Hráči SURIKAT vstupovali do nadstavby z posledního místa, ale vítězství v posledních třech utkáních jim zajistili konečnou pátou příčku v soutěži. Největší devízou kádru byla jeho vyrovnanost, udeřit před soupeřovou brankou mohl takřka kdokoliv.

DENATURÁT ZHOŘ "B" nejlepší střelec: Daniel Oberreiter, Radek Matějíček - 5 branek Denaturát trápila obrana, dvakrát v základní části si na své konto připsal dvoucifernou porážku. V nadstavbě ovšem Denaturát zabral, porazil Gábinku i Leaders, předskočil své konkurenty v tabulce a nakonec skončil na šesté místě.

1. FC U GÁBINKY nejlepší střelec: Vojtěch Zbytovský - 12 branek Gábinku táhla trojice mladých (Neubauer, Vašků, Zbytovský), ke které se občas přidal někdo ze zkušenějších hráčů. Bohužel pro borce ve žlutých dresech to nestačilo na lepší než sedmou příčku v tabulce, což jim jistě neudělalo velkou radost.

FC LEADERS nejlepší střelec: Jakub Doležal - 4 branky Při pohledu na nejlepšího střelce a počet jeho branek je jasné, že největší slabinou posledního mužstva soutěže bylo střílení branek. Obranná fáze byla relativně dobrá, ale směrem dopředu to drhlo. Šancí bylo totiž požehnaně, ale s jejich proměňováním to bylo horší.