Abus Gastro "A"- mistr 1. Motorpal ligy

07/11/2023, 09:44JihlavaAutor: Ondřej Lapeš

Až poslední kolo rozhodlo o tom, kdo usedne na prvoligový trůn. Nakonec se z triumfu radoval Abus Gastro "A", který zdolal FC Hranatou Kouli "A" 8:2.

Až poslední kolo rozhodlo o všem podstatném v nejvyšší soutěži. Začneme tedy od spodních pater.

Maňana díky svým úvodním kontumacím byla jako první jasným sestupujícím. Maňanu nakonec doplnila FC Hranatá Koule "A", která v roce 2022 byla nejlepším týmem první ligy, ale rok 2023 ji nezastihnul ve správném rozpoložení a tým kolem Michala Prokeše se stal nečekaně druhým sestupujícím.

Taurusu "A" se před sezonou nedávalo příliš nadějí na udržení, ale tým v úvodu soutěže nasbíral dostatek bodů, který mu ve finále na udržení stačil, protože Hranatá Kole neprožila dobrou sezonu.

Týmy od 4. - 9. místa se seřadili mezi 13 - 18 body, což dělá z podzimní části jednu z nejvyrovnanějších sezon. Bylo to poznat v minulém kole, kdy byla ještě spousta týmů namočená do bojů o záchranu. 

Jedinou jistotu měl tak před posledním kole Starlet "A", který věděl, že skončí 3. Sice tam byla teoretická šance na druhé místo, ale to by musel Taurus porazit Some, ale ta pravděpodobnost byla opravdu malá.

Some svůj poslední zápas proti Taurusu v pohodě zvládlo v poměru 7:2 a hodinu bylo na první příčce, jenže v závěrečném zápase Abus Gastro zdolal FC Hranatou Kouli 8:2 a vyřešil tím vše podstatné.

Abus Gastro svou výhrou potvrdil svou dobrou sezonu, když měl nejstabilnější výkonnost a v čele nejlepšího hráče v Jihlavě, Ríšu Svobodu. Abus Gastro tak získal svůj druhý prvoligový titul.