Malá kopaná v novém...

12/01/2023, 15:11ObecnéJihlavaAutor: Ondřej Lapeš

Výrazné změny v našem oblastním svazu. Díky novým trendům a možnostem se nám podařilo propracovat k novým věcem.

Nový web

Jak jsme již několikrát avizovali na našich valných hromadách, tak se stalo. Nový web je skutečností. AMF se pustila do vývoje vlastních stránek s tím, že stejnou platformu poskytne i oblastním svazům. Této situace jsme využili a na novém webu začali pracovat. Šlo hlavně o doplnění dat a ověření funkčnosti. Web sice neumí všechny věci, na které jsme byli v naší oblasti zvyklí, nicméně je stále ve vývoji a spoustu detailů se bude vychytávat za pochodu. Avšak pro běžného uživatele půjde o velmi příjemnou změnu. Moderní design, správa statistik atd. bude na lepší úrovni.

Nové logo oblastního svazu

Ruku v ruce s novým webem jsme měli zájem posunout naši oblast i ohledně grafiky a jednoduše „jít s dobou“. Proto jsme oslovili firmu 2Score, která má v tomto oboru odbornou specializaci. Zadání bylo jasné. Nové logo, které bude vystihovat město, kraj Vysočina a zároveň i barvy České Republiky. Myslíme si, že se finální produkt velmi povedl.

Malá kopaná JihlavaMalá kopaná Jihlava

Erbové logo obsahuje malé „špičky“, které symbolizují ježka či vrcholky Vysočina, každý si jistě najde to své. Firma pro nás zpracovala kompletní logopack. Postupně se tak rozloučíme s naším starým logem a zapracujeme logo nové.

Nová identita jihlavského výběru

Další věc, do které jsme se pustili, je nová identita superligového klubu (samozřejmě se to týká i všech jihlavských výběrů). Opět nezbytná věc pro fungování moderního klubu. Znovu u toho byla firma 2Score, která je zárukou kvalitně odvedené práce. Chceme se více identifikovat s městem jako takovým, aby naše republikové vnímání přešlo na další úroveň. Zadání pro zhotovitele bylo jasné. Chtěli jsme název, který nás bude pojit k městu, jak jen to půjde. Taky jsme chtěli, aby název měl nějaký zvuk a v kombinaci s logem působil trošku ostřejším charakterem. Výsledkem tedy je Jihlava Miners!!!

Jihlava MinersJihlava Miners

Proč Miners, proč tato varianta?

Celý erb symbolizuje dominantu města Jihlavy, kterým je Brána Matky Boží. Jihlava bývala hornické město, takže jsme chtěli i tuto historii zakomponovat do našeho nového loga. Zároveň jsme nechtěli být jen obyčejní „horníci“ a mít ve znaku krumpáč a kladivo, jak bývá u hornických měst zvykem. Proto jsme se pokusili jít jinou cestou a výsledkem je toto nové logo.

Závěrem

Doufáme, že jsme se trefili do černého a nová loga včetně webu, posunou jihlavskou malou kopanou v očích veřejnosti zase o něco dále a budeme moci cílit na nové členy.

Určitě se najdou i jedinci, které ne všechny novinky osloví, ale věříme, že čas tyto mouchy odstraní a novou vizualizaci a postupné vylepšování webu časem přijmou za své.