Výsledky 29.ročníku memoriálu Standy Matouška

09/01/2024, 08:38JihlavaAutor: Ondřej Lapeš

Vzhledem k tomu, že nebyl z jihlavských týmů o memoriál takový zájem, tak jsme pozvánku rozšířili díky AMF po celé ČR a výsledkem bylo velmi kvalitní obsazení memoriálu.

Skupina A:

Velkým favoritem tým Štamgastů, který svou roli potvrdil a nakonec skupinu vyhrál bez jediné obdržené branky. Na druhém místě se umístil jihlavský nováček memoriálu ALPHA, který získal 9 bodů. Na třetím místě se umístil celek složený z hráčů Ukrajiny Glory UA. Tento celek loni nastoupil pod názvem PoltavPivo. Překvapivě až na čtvrtém místě skončil SEDMÍK Some Jihlava. Jako poslední skončil nováček memoriálu Bažanti. Kluci za Žďárska se snažili, ale nakonec opustili turnaj bez bodu.

Skupina B:

Skupinu B vyhrál na skóre Starlet, což se dá považovat i za mírné překvapení. Na druhém místě skončil další nováček z Jihlavy ZkusímeUvidíme, který skončil druhý o skóre. Třetí skončila Hanspaulka Praha, kterou reprezentovali opět hráči Ukrajiny. Jako poslední se do čtvrtfinále dostal tým FC Apollo. Černý Petr tak poměrně překvapivě zůstal celku Wizards, který přes slušné výkony skončil pátý.

Ve čtvrtfinálových utkáních se nakonec z postupu radovali favorité zápasů. Možná klame jen výsledek zápasu ALPHA vs. Hanspaulka Praha, kde Hanspaulka vyhrála 4:1. Je nutno říci, že Hanspaulka ve vyřazovací části zlepšila svůj projev o 2 levely výše.

Výsledkem tedy bylo, že nejlepší 4 týmy si to rozdaly o titul vítěze. Již podle výsledků je vidět, že se jednalo a o velmi vyrovnané duely, kde mnohdy rozhodovaly drobnosti a štěstí.

Nakonec se z titulu radoval celek Hanspaulky Praha a je nutno říci, že je to vítězství zcela zasloužené.

Kompletní výsledky:

Vanocni-turnaj-2023.xlsx
14.87 kB

Historické tabulky:

vanocnihistbodypo23.pdf
179.96 kB
vanocniusppo23.pdf
180.71 kB